Chcete zažiť adrenalínovú jazdu na snehu? Navštívte Jaguar Ice Academy

Počuli ste už o Jaguar Ice Academy vo Švédsku? Ide o miesto, kde si môžu vodiči zajazdiť na ľade pod dohľadom skúsených inštruktorov. Táto aktivita predstavuje dokonalú skúsenosť pre milovníkov rýchlej a adrenalínovej jazdy a nezabudnuteľný zážitok na celý život.

Jaguar Ice Academy sa nachádza v krásnom prostredí neďaleko okraja švédskeho polárneho kruhu v oblasti Arjeplog . Ide o pokojné a mrazivé miesto, ktoré v návštevníkoch ihneď zanechá úžasný dojem. Ľadová akadémia sa nachádza na jednom z mnohých zamrznutých jazier v regióne.
Vybrať si môžete z troch úrovní jázd: Ice Drive – základná, Ice Drive Advanced – pokročilá, Ice Drive SV Exclusive – expert.


Zážitok, na ktorý sa nezabúda, si môžete vychutnať v najnovších vozidlách Jaguar alebo Land Rover. Počas jazdy ste pod dohľadom skúseného inštruktora, takže sa nemusíte ničoho obávať.

1. Ice Drive a Ice Drive+

Ide o základnú úroveň, ktorú Ice Academy ponúka. V prvý deň dorazíte do oblasti Arvidsjaur , odkiaľ vás odvezú priamo na Hotel Silverhatten , z ktorého si môžete užiť priamo výhľad na jazero Hornavan a okolité lesy. Na druhý deň po raňajkách sa vyberiete priamo na zamrznuté jazero, kde sa začne vaša prvá lekcia.
Pri prvom, základnom type Ice Drive si môžete vybrať trojdňový alebo štvordňový variant.


Počas tejto lekcie sa naučíte perfektne zvládnuť riadenie vozidla pri šmykoch. Tretí deň prináša nové výzvy v podobe náročnejších ľadových tratí, kde na vás budú číhať rôzne prekážky. Pri štvordňovom variante sa v záverečný deň zúčastnite poslednej jazdy plnej prekvapení, kde sami uvidíte, čo všetko ste sa už naučili.
Aj pre vašu spoločnosť je tu naplánovaný zaujímavý program, napríklad snežné safari, túra na saniach ťahaných husky či dobrodružná jazda autom, kde môžete obdivovať krásne prostredie severného Švédska.


2. Ice Drive Advanced a Ice Drive Advanced+

Variant Ice Drive Advanced je určený pre vodičov, ktorí majú základy jazdy na ľade alebo už absolvovali základný kurz ľadovej akadémie od Jaguaru a zamilovali si adrenalín z takejto jazdy. Tento variant Ice Drive Academy preverí, čo všetko ste sa už naučili, zapamätali či vylepšili.
Pri variantoch Advanced a Advanced+ môžete ďalej rozvíjať už nadobudnuté šoférske zručnosti pri jazde na ľade.


Pri variante Advanced môžete stráviť viac času na trati, získate podrobnejšie informácie, osobnejší prístup inštruktora a to najdôležitejšie – najvýkonnejšie a najschopnejšie verzie vozidiel Jaguar, teda vozidlá s označením SVR (Special Vehicle Racing). Ide o extrémne silné a výkonné vozidlá, ktoré sú motoricky vylepšené pomocou najmodernejších technológií.
Aj v prípade Ice Drive Advanced si môžete vybrať trojdňový alebo štvordňový variant.3. Ice Drive SV Exclusive
Posledný variant je skutočne exkluzívny a je určený pre tých, ktorí sú fanatikmi do jazdy na ľade a dokážu zvládnuť takúto jazdu ako experti. Ice Drive SV Exclusive je určený maximálne pre 10 vodičov, ktorí si užijú jedinečný zážitok počas trojdňového víkendu v tých najzaujímavejších a najvýkonnejších vozidlách SV (Special Vehicle alebo Special Vehicle Operations).
Tretí variant Ice Drive SV Exclusive tiež znamená osobný prístup inštruktora. Aj preto je cena tohto variantu najvyššia.Pri tomto variante si každý vášnivý a skúsený šofér môže vyskúšať výcvik pod dohľadom osobného inštruktora, ktorý sa bude venovať výlučne vám. Váš osobný inštruktor vás vyzdvihne na letisku v Arvidsjaur a dovezie vás do hotela. Tu si vychutnáte večeru v sprievode inštruktora a ďalších vášnivých šoférov. Potom vás už čaká iba jediné – dva adrenalínové dni plné zbesilých jázd na ľade, rýchlych vozidiel a nezabudnuteľných zážitkov.
Ice Drive SV Exclusive je určený pre najskúsenejších vodičov, ktorý si jazdu na ľade zamilovali a ovládajú ju na jednotku.Chceli by ste navštíviť Ice Drive Academy vo Švédsku aj vy? Pobyt si môžete jednoducho zabookovať a začať sa už dnes tešiť na nové ľadové výzvy.


Zažiť nespútanú jazdu však môžete aj bez vycestovania do Švédska. Stačí, ak navštívite našu ponuku prémiových skladových vozidiel Jaguar a vybraný model si prídete vyskúšať do showroomu na Rožňavskej 30 v Bratislave.