Za aplikácie ani elektrické ovládanie sedadiel už neplatíte. Čím sa líši nový E-PACE od minulého?


Aplikácie Android Auto a Apple CarPlay nájdete už aj v štandarde. Tohtoročný model E-PACE sa nevyrába len v klasických šiestich verziách, ale aj v jednej limitovanej. Viac o nej a iných vylepšeniach sa dočítate v tomto článku.Konektivita so smartfónom je samozrejmosťou

Ak by ste si chceli zaobstarať Jaguar E-PACE z minulého roka, aplikácie Android Auto a Apple CarPlay by ste našli len v nadštandardnej výbave, v takzvanom balíku Smarthphone. Pri najnovšom modeli sú tieto aplikácie samozrejmosťou už v najzákladnejšej verzii.

Podľa toho, aký operačný systém má váš telefón, si vyberiete jednu z aplikácií. Vďaka nim budete môcť cez USB kábel prepojiť smartfón s informačno-zábavným systémom. Potom si už len pustite obľúbenú hudbu, podcasty či audioknihy.

Prípadne si z pohodlia auta vybavíte správy, telefonáty, e-maily alebo si v kalendári pozriete nadchádzajúce udalosti.

Ako pri predošlom ročníku, aj tentoraz výrobca stavil na informačno-zábavný systém Jaguar Touch Pro, 10-palcovú dotykovú obrazovku a zvukový systém Meridian.


Množstvo farebných prevedení

Pri konfigurácii vlastného modelu Jaguar E-PACE máte na výber až 13 farieb exteriéru. Za všetky spomenieme čierny odtieň Santorini, červený Caldera, strieborný odtieň Indus alebo biely lak Yulong.

K tomu všetkému si môžete vybrať medzi textilným čalúnením sedadiel a koženým.

V prípade koženého sedenia je k dispozícii niekoľko farieb, a to napríklad bledá hnedá, sýta červená, tehlová červená alebo klasická čierna.

Spolu s výrazným prešívaním pôsobí interiér vozidla štýlovo a luxusne.

Elektricky nastaviteľné sedenie bez príplatku

Pri predošlom modelovom roku bolo k dispozícii elektrické nastavenie sedadiel, ale museli ste si za funkciu priplatiť.

Naopak, pri modeli z tohto roka máte elektrické sedadlá bez príplatku. Výrobca navyše ponúka to, že elektrické sedadlá sa dajú pohybovať až 10 smermi.

Samozrejme, v ponuke stále zostávajú aj sedadlá s manuálnym nastavením. Tými môžete hýbať až ôsmimi smermi. Pokiaľ ide o vyhrievanie sedadiel, táto funkcia je za príplatok.

Ak chcete vyhrievanie len predných sedadiel, priplatíte si 408 eur. Aby ste mali vyhrievanie na všetkých sedačkách, pripravte si 816 eur.

Špeciálne denné svetlomety

Zatiaľ čo predošlý E-PACE ponúkal len klasické LED svetlá, pri tohtoročnom modeli sa môžete spoľahnúť aj na podpisové denné svietenie na predných svetlometoch.

Tieto svetlá neslúžia ani tak na to, aby vodičovi vylepšili viditeľnosť cesty. Ich účelom je skôr to, aby vás včas zbadalo protiidúce vozidlo. Zvlášť za nepriaznivých svetelných podmienok a pri zlom počasí.

Svetlá fungujú automaticky, takže vodič nemusí robiť vôbec nič.

Ak premýšľate nad kúpou modelu E-PACE, za denné podpisové svetlá si priplatíte k štandardu 269 eur.

Dostupný aj v špeciálnej edícii

Táto informácia poteší najmä fanúšikov originálnych modelov a limitovaných edícií. E-PACE sa doteraz vyrábal v klasickej verzii E-PACE a športovej verzii R-Dynamic. Obe verzie pritom majú tri úrovne výbavy S, SE a HSE.

Po novom k šiestim pribudla jedna špeciálna edícia Checkered Flag. Prirodzene, cena tohto modelu je o niečo vyššia. Dôvodom je vylepšený dizajn a nadštandardná výbava.

Vozidlo si môžete zaobstarať v červenej farbe Photon, ktorá sa exkluzívne využíva len pri tomto modeli. Okrem nej máte na výber aj biely lak Yulong a šedý Corris. Nádych skutočného luxusu vozidlu dodávajú čierne kožené sedadlá s červeným prešívaním.

Pokiaľ si potrpíte na detaily, špeciálna edícia je pre vás správnou voľbou. Výrobca totižto doladil vozidlo šedými 19-palcovými diskami v saténom odtieni, vkusnými čiernymi riadiacimi pákami a čalúneným stropom v rovnakej farbe.

Na rozdiel od štandardného vozidla má Checkered Flag zabudovanú 12,3-palcovú obrazovku. Vďaka nej bude sledovanie máp či ovládanie aplikácií oveľa jednoduchšie.

Zvažujete kúpu nového modelu Jaguar? Pozrite si našu ponuku skladových vozidiel a využite zľavy až do výšky 18 %, ktoré sa vzťahujú práve na tohtoročné vozidlá E-PACE.

Všetky vozidlá z ponuky T.O.P. AUTO PREMIUM sú k dispozícii okamžite a s možnosťou individuálneho prispôsobenia ceny.