Jaguar I-PACE získalo ocenenie Zlatý volant a stalo sa najlepším SUV vo svojej triede


Prestížne ocenenie Zlatý volant (Golden Steering Wheel) získal Jaguar I-PACE, a to ako najlepšie SUV v kategórii strednej veľkosti. Čo toto ocenenie o vozidle prezrádza a prečo si ho I-PACE zaslúžilo?

Elektrický SUV model Jaguar I-PACE získal najprestížnejšie nemecké ocenenie Zlatý volant. I-PACE triumfoval v kategórii strednej veľkosti SUV a predbehol aj Audi Q3 a Seat Tarraco.

Jaguar I-PACE bol navrhnutý a vyvinutý v Spojenom kráľovstve, a to od prvej skice na papieri až po to najlepšie SUV vozidlo vo svojej kategórii, čo potvrdil aj samotný zisk prémiového ocenenia.


Kombinácia športového výkonu, nulových emisií, výnimočnej rýchlosti a praktickosti s pohonom všetkých kolies robí z modelu I-PACE dokonalé vozidlo do mesta, na diaľnicu i do prírody.Plne elektrický I-PACE

Vozidlo poháňa lítium-iónová batéria s výkonom 90 kWh, ktorá umožňuje dojazd úžasných 469 kilometrov (testovací štandard dojazdu). Vozidlo sa nabíja neuveriteľné rýchlo – iba za 40 minút v rozmedzí od 0-80 % stavu nabitia batérie. Avšak, ide o nabíjanie pri jednosmernom prúde s výkonom 100 kW.


Zrýchlenie z nuly na stovku zvládne elektrický model I-PACE iba za 4,5 sekundy.Dva ľahké, kompaktné a vysoko efektívne motory, navrhnuté spoločnosťou Jaguar, dokážu generovať kombinovaný výkon až 400 koní.

“V rámci našej vízie Destination Zero sme si v spoločnosti Jaguar stanovili ambiciózny cieľ – vyrábať silné vozidlá s čo najnižším dopadom na životné prostredie. Jaguar I-PACE je jasným a kreatívnym vyjadrením tejto našej vízie.


Sir Ralf Speth, CEO spoločnosti Jaguar pri preberaní prestížneho ocenenia Zlatý volant."Ako britského výrobcu prémiových vozidiel nás ocenenie Zlatý volant teší, lebo sa nám podarilo obstáť v náročnom konkurenčnom boji s najprémiovejšími vozidlami na sveta. Zároveň nám toto ocenenie poslúži na zintenzívnenie nášho úsilia ponúknuť zákazníkom kvalitné, inovatívne a bezpečné vozidlá,” uviedol CEO spoločnosti Jaguar Land Rover sir Ralf Speth.


Ocenenie Zlatý volant

V poradí 43. ročníka udeľovanie cien Zlatý volant si svoje obľúbené vozidlo v jednotlivých kategóriách mohli zvoliť čitatelia časopisu Auto Bild (ako aj ďalších titulov z portfólia vydavateľstva). Zapojiť sa mohli čitatelia z 20 európskych krajín a po sčítaní hlasov bolo vybraných 21 vozidiel – finalistov, teda tri vozidlá v siedmich kategóriách.


Jednotlivé vozidlá boli dôkladne otestované na okruhu Lausitz-Ring protekármi, novinármi a ďalšími odborníkmi z oblasti automobilov.Odborná porota sa zameriavala na jazdnú dynamiku, dizajn, prepojenie vozidla a vodiča, ale aj na celkové náklady, ktoré sa spájajú s jeho vlastníctvom. Členovia odbornej poroty, medzi ktorými boli aj pretekári Joachim Stuck a Mattias Ekström, vybrali ako víťaza kategórie SUV strednej veľkosti práve model I-PACE.


Jaguar I-PACE sa výborne hodí aj do náročnejších terénov.Celkovo ide o tretie ocenenie Zlatý volant, ktoré si doposiaľ automobilka Jaguar odniesla. V roku 2013 získali toto ocenenie vozidlo F-TYPE v kategórii Sport a v roku 2016 vozidlo XF v kategórii Saloon.

Prečo I-PACE?

• Dojazd až 469 kilometrov
• Zrýchlenie z 0 na 100 za 4,5 sekundy
• Výkon 400 koní
• Veľkorysý batožinový priestor 1 453 litrov
• Informačno-zábavný systém Touch Pro Duo
• Aktívne vzduchové zavesenie kolies
• Systém adaptívnej dynamiky
• Funkcia Adaptive Surface Response (AdSR)
• Pohon všetkých kolies
• Zdokonalená rekuperácia brzdnej energie
• Aktívna maska chladiča

Vysnívané vozidlo s elektrickým pohonom I-PACE si môžete vybrať aj vy. Okrem možnosti získania štátnej dotácie môžete ušetriť aj vďaka našej aktuálnej februárovej akcii. Vyberiete si preverený jazdený Jaguar I-PACE so zľavou 14 317 eur alebo najnovší I-PACE priamo z našich skladových zásob?