JAGUAR F-PACE SVR JE NA DOHĽAD. JEHO ŠPORTOVÁ VERZIA POSÚVA LATKU EŠTE VYŠŠIE

Keď spoločnosť Jaguar vstúpila na trh s crossovermi, zaznamenala po celom svete obrovský úspech. SUV Jaguar F-PACE sa stalo celosvetovo najrýchlejšie predávaným modelom značky a získalo viaceré ocenenia.

Na prestížnom odovzdávaní World Car Awards ho motoristickí novinári z 24 krajín vyhlásili za Auto roka 2017 a taktiež za Dizajnové auto roka. Spoločnosť vzala veľký úspech ako záväzok a svoje SUV chce posunúť na ešte vyššiu úroveň.

Na vlaňajšom autosalóne v New Yorku odprezentovala nový model F-PACE SVR, ktorý zachováva to najlepšie z pôvodného SUV F-PACE, ale sľubuje maximálny luxus a pôžitok z jazdy.

Výkon športového auta

Model F-PACE SVR je určený pre tých najnáročnejších motoristov, ktorí auto vnímajú nielen ako nástroj na prepravu, ale aj ako luxusnú hračku. F-PACE SVR skrýva pod kapotou päťlitrový osemvalec, vďaka ktorému auto dosahuje výkon až 550 koní.

SVR má​ ​rovnakú silu​ ako legendárny športový model Jaguar XJ220, ktorý bol svojho času najrýchlejším sériovo vyrábaným autom na svete. Čo sa týka rýchlosti, F-PACE SVR zvládne zrýchliť z nuly na sto za 4,3 sekundy.

Maximálnou rýchlosťou Jaguaru F-PACE SVR je 283 km/h.

Rýchlosti sú prispôsobené aj konštrukčné zmeny oproti pôvodnému F-PACE. SVR má upravený podvozok s tuhšími pružinami a disponuje aj výkonnejšími brzdami. Má širšie kolesá a aktívny zadný elektrický diferenciál.

Luxusný dizajn

Už na prvý pohľad viditeľné zmeny sa týkajú karosérie, ktorá je vyhotovená s absolútnym dôrazom na aerodynamiku vozidla. Predná časť SVR má viditeľné veľké vstupy vzduchu, čo má zabezpečiť rýchlejšie chladenie motora aj brzdového systému.

Zmenami prešli aj odľahčený výfukový systém a odľahčené disky kolies. SUV F-PACE SVR je štandardne dostupné v siedmich farebných prevedeniach.

V športovo-luxusnom duchu je ladený aj interiér. Maximálne pohodlie vám ponúka päť kožených sedadiel spolu s tvarovanou opierkou hlavy, ktorá je ich súčasťou. Vo vnútri vás privítajú symboly SVR, v každom okamihu cítite, že sedíte v špeciálnom aute.

Napriek tomu, že F-PACE SVR je v prvom rade športové SUV, je zároveň praktickým vozidlom pre každodenný život. Batožinový priestor má základnú kapacitu 650 litrov, ktorú je možné sklopením zadných sedadiel zvýšiť na úctyhodných 1740 litrov.

Prebuďte svoj inštinkt

Jaguar F-Pace SVR sa na britskom trhu​ ​ predáva​ od mája 2018. Nebude ale trvať dlho a zaobstarať si ho budú môcť aj slovenskí milovníci rýchlych áut.

Ak sa vám však nechce čakať, k dispozícii je jeho mladší brat Jaguar F-PACE. Vlastniť auto roka 2017 musí byť skvelý pocit a F-PACE nemôže sklamať ani náročnejších zákazníkov. Využite našu limitovanú ponuku a ​ vyberte si Jaguar F-PACE​ s cenovým zvýhodnením až do 14 128 €.