10-02-2023

Jaguar F-Pace: Ideálny spoločník na lyžovačku
Jaguar F-Pace: Ideálny spoločník na lyžovačku

Ste milovníkom lyžovania či snowboardovania? Potom určite máte skúsenosť, že dostať sa na svah nemusí byť vždy jednoduché. Snehové záveje a zľadovatené cesty vedia potrápiť nejeden automobil. Nie však Jaguar F-Pace. Ten je pripravený čeliť aj tým najväčším nástrahám a zároveň sa postará o to, aby ste sa do svojej cieľovej destinácie dostali v maximálnom pohodlí. Prečo bude ideálnym spoločníkom na lyžovačku aj pre vás?


Bezpečnosť na prvom miesteJaguar F-Pace je dostupný so silnými a úspornými mild-hybridnými naftovými motormi D165, D200 alebo D300, benzínovými motormi P250, P400 MHEV či P550, ale aj plug-in hybridným pohonným systémom P400E. Je len na vás, ktorý uprednostníte. Každý z nich prináša úchvatný výkon, vďaka ktorému sa rýchlo a bezpečne dostanete do svojho cieľa.

Prepracovaný pohon všetkých 4 kolies dodáva Jaguaru F-Pace výnimočnú stabilitu na zľadovatených a zasnežených cestách. Dostane vás aj do tých najodľahlejších miest, kam odhŕňače snehu bežne nezavítajú. Netreba však zabúdať ani na kvalitné zimné gumy, na ktoré sa môžete spoľahnúť v akomkoľvek počasí. Na výber máte u nás z niekoľkých variantov a kompletnú ponuku zimných sád kolies značky JAGUAR nájdete na tomto linku. Jaguar F-Pace vás podrží v každej situácii a môžete sa na neho spoľahnúť aj v náročnejšom teréne.Budete cestovať na lyžovačku vo večerných hodinách? Vďaka prepracovaným výkonným LED svetlometom s automatickým asistentom diaľkových svetiel AHBA vždy dokonale uvidíte na vozovku. Srnku, ktorá bude chcieť vyskočiť z lesa na cestu, uvidíte s dostatočným predstihom, aby ste stihli bezpečne zabrzdiť. Voliteľný ostrekovač svetlometov sa postará o to, aby svetelné lúče neboli ničím rušené. Pri zimných jazdách tiež oceníte silné hmlové svetlomety.


Pohodlná jazda vďaka asistenčným systémomPri dlhých diaľničných presunoch na lyžovačku vás môže Jaguar F-Pace rozmaznávať adaptívnym tempomatom a systémom udržania v jazdnom pruhu, ktorý významne spríjemní jazdu. Asistent mŕtveho uhla vás upozorní na hroziacu kolíziu a vďaka systému rozpoznávania dopravných značiek neprehliadnete žiadne rýchlostné obmedzenie. Spätná kamera doplnená o predného a zadného parkovacieho asistenta zabezpečí, že ni manévrovanie v stiesnených podmienkach pre vás nebude stresujúcim zážitkom.
Dokonalý komfort na palubeVďaka systému vyhrievania čelného skla zimná jazda s Jaguarom F-Pace nemusí začínať nepríjemným oškrabávaním ľadu z okna. Aj keď budú teploty hlboko pod bodom mrazu, zapnete si vyhrievanie sedadiel, vyhrievanie volantu a o niekoľko desiatok sekúnd si už budete užívať dokonalý komfort tepla.

Voliteľné športové sedadlá Windsor sú nielen vyhrievané, ale aj odvetrávané. Elektronicky si ich môžete nastavovať až v 16 smeroch a disponujú pamäťovou funkciou. A to najlepšie? Dokážu vám urobiť kvalitnú masáž. Po návrate z vyčerpávajúcej lyžovačky si tak môžete dopriať dokonalý relax a ani niekoľkohodinová cesta pre vás nebude nutným zlom, ale príjemným oddychom. Jaguar F-Pace vás rozmazná tak, že z neho ani nebudete chcieť vystúpiť!O nekonečnú zábavu na palube sa postará systém Pivi Pro s 11,4-palcovou dotykovou obrazovkou, ktorý obsahuje balík online funkcií. Môžete si ho jednoducho spárovať so svojím smartfónom, k dispozícii je online vyhľadávanie a využívať viete navigáciu, ktorá vás spoľahlivo dovedie do cieľa. zabezpečí, že svoje obľúbené skladby si budete môcť vychutnať v tej najvyššej možnej kvalite. Cesta na lyžovačku vám tak ubehne rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

V priestrannej kabíne si dokonalý komfort budú užívať nielen pasažieri v prednej časti, ale aj zadní pasažieri. Vďaka viacerým USB konektorom a systému bezdrôtového nabíjania si môžete po ceste dobiť kameru či smartfón, aby ste mohli následne bez obmedzení zaznamenávať všetky zážitky zo svahov.


Baľte sa bez obmedzení!Môžete si na týždňovú lyžovačku zobrať 3 kufre, alebo by ste radšej mali jeden nechať doma? Vezmete si 5 párov tričiek, alebo vám postačia 2? Vďaka Jaguaru F-Pace už takéto dilemy nikdy nebudete musieť riešiť. Jeho batožinový priestor s objemom až 793 litrov je najväčší v triede a bez najmenšieho zaváhania pojme batožinu každého člena posádky. Pri balení sa tak nemusíte ničím obmedzovať a viete si so sebou zobrať takmer čokoľvek.

Viac informácií o Jaguari F-Pace a našu aktuálnu ponuku skladových vozidiel Jaguar F-Pace nájdete TU.