Modernizovaný Jaguar F-PACE prichádza s úplne novým interiérom. Aké iné novinky prináša?

Jaguar F-Pace má za sebou facelift. Pozrime sa na novinky, s ktorými prichádza.


Model F-PACE patrí medzi najpredávanejšie modely značky Jaguar. Na trhu je pritom už päť rokov, takže nečudo, že britský výrobca pristúpil k rozsiahlejšej modernizácii populárneho SUV.

Exteriér auta prešiel skôr drobnými vylepšeniami. Je zrejmé, že vonkajší dizajn zákazníkom vyhovuje a markantnejšie zásahy do vozidla v tomto smere neboli potrebné.

Spredu Jaguar vylepšil kapotu, masku chladiča a nárazník, ktorý má prepracovanejšie chladiace otvory. Výrobca zapracoval aj na užších LED svetlometoch v tvare dvojitého písmena J.

Aj zadná časť vozidla si prešla decentnými zmenami. Zadné svetlá sa zjednodušili, zmenami prešiel aj nárazník, z ktorého ústia väčšie výfukové koncovky.
Najpodstatnejšia časť zmien sa ale udiala pod kapotou a v interiéri auta.

Začnime motormi. Nový F-PACE prichádza s tromi benzinovými a tromi naftovými pohonnými jednotkami. Základ začína dvojlitrovým naftovým štvorvalcom s výkonom 120 kW (163 k). Jeho výkonnejšia verzia ponúkne až 150 kW (204 k).

V oboch prípadoch sa motory spoliehajú na mild-hybridnú techniku. Mild-hybridný dodatok má aj trojlitrový šesťvalec s výkonom 221 kW (300 k).

Modelový rad benzínových motorov začína dvojlitrom, ktorý má výkon 184 kW (250 k) a funguje bez elektrickej podpory. Okrem neho F-PACE ponúkne elektrifikované trojlitre so šiestimi valcami s výkonmi 250 kW (340 k) a 294 kW (400 k).

Vrcholom ponuky je plug-in hybrid P400e PHEV, ktorý kombinuje dvojlitrový benzínový motor s elektromotorom. Celkový výkon sa dostane na 298 kW (404 k). Na jedno nabitie pritom zvládne prejsť až 53 kilometrov.
Hlavný dôraz pri facelifte kládol Jaguar na interiér, ktorý teraz pôsobí luxusnejším a modernejším dojmom.

Nová je prakticky celá predná časť. Stredovému panelu dominuje 11,4-palcový displej infotainmentu Pivi Pro, ktorý vďaka jemne vypuklej obrazovke a prakticky neviditeľnému rámu pôsobí dizajnovo a moderne. Vzhľadu dopomáha aj použitie väčšieho počtu mäkčených materiálov príjemných na dotyk.

Odlišný je aj panel klimatizácie, ktorý sa spolieha na kruhové ovládače s veľmi atraktívnym vyhotovením. A novinkou je aj volič automatickej prevodovky.

Zmenami si prešli aj volant, výduchy klimatizácie a celkové vyhotovenie palubnej dosky. Podstatne sa zväčšil odkladací priestor v lakťovej opierke.

Fajnšmekri kvalitného zvuku si môžu priplatiť za audiosystém Meridian so 14 reproduktormi. Novinkou je aj technológia aktívneho potláčania rušivého hluku od cesty.

SUV zároveň ponúka možnosť priplatiť si za systém ionizácie vzduchu, ktorý zachytáva z vonkajšieho vzduchu aj jemné častice veľkosti PM2,5 ako prach a peľ.

Novinka príde do predaja už koncom tohto roka. Ak máte záujem o toto luxusné výkonné SUV, vyberať si zatiaľ môžete aj z modelového ročníka 2020.

Skladové vozidlá F-PACE teraz navyše ponúkame s cenovým zvýhodnením. Kontaktujte našich predajcov a nechajte si vypracovať individuálnu cenovú ponuku.