Aj luxusné auto môže byť praktické. Presvedčí vás o tom Jaguar F-PACE

Kožené sedadlá, panoramatická strecha či osvetlenie interiéru, ktoré sa prispôsobí vašej nálade. Tieto nadštandardné prvky k modelu F-PACE neodmysliteľne patria. No ak ste si doteraz mysleli, že luxusné auto nemá až také praktické využitie, presvedčíme vás o opaku.


Najväčší batožinový priestor vo svojej triede

Pre vodičov, ktorí potrebujú dostatočne veľký batožinový priestor, je model Jaguar F-PACE ideálnou voľbou. Kompaktné SUV má v zadnej časti kapacitu až 650 litrov.

No a pri sklopení zadných sedadiel, ktoré sú rozdelené v pomere 40:20:40, je to vyše 1 700 litrov, čiže viac ako dvojnásobok.

V porovnaní s inými vozidlami má F-PACE najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Pokojne teda zbaľte celú rodinu a vyberte sa na cesty.

A aj keď si to zrejme na prvý pohľad nevšimnete, dvere do batožinového priestoru sú širšie a nižšie posadené. Vďaka tomu naložíte batožinu do kufra raz-dva.

Bezpečnosť pre celú posádku

Európsky program Euro NCAP, ktorý hodnotí bezpečnosť vozidiel, udelil celkom prvému modelu F-PACE päť hviezd z piatich. Vozidlo dosiahlo úspešnosť 93 % v ochrane dospelých cestujúcich, 80 % úspech v bezpečnosti chodcov a 83 % pri ochrane detí.

Vďaka tomu sa z neho stalo ideálne rodinné vozidlo.

A aj keď pre tohtoročný model hodnotenie ešte neudelili, dá sa očakávať, že bude pokračovať v šľapajách svojho predchodcu.

Naznačuje to mnoho štandardných aj pokročilých bezpečnostných prvkov. V základnej výbave nájdete asistenta, ktorý vás udržiava v jazdnom pruhu, funkciu na monitorovanie ospalosti, núdzové brzdenie pri nízkej rýchlosti alebo stierače reagujúce na dážď.

K voliteľným bezpečnostným prvkom patria prispôsobivé LED svetlá, ktoré zlepšujú viditeľnosť a zaostrenie na vozovku. Alebo je to zariadenie na monitorovanie mŕtveho uhla, 360-stupňový kamerový systém či núdzové brzdenie pri vysokej rýchlosti.

Špičkové technológie

Podobne ako pri modeli E-PACE, aj toto luxusné SUV má po novom v štandardnej výbave aplikácie Apple CarPlay a Android Auto. Pomocou nich si pohodlne prepojíte telefón s informačným systémom a môžete využívať aplikácie z mobilu.

Zoznam vylepšených technológií týmto nekončí. K nadštandardným voliteľným prvkom totižto patrí aj head-up displej.

Ide o priehľadný informačný panel, ktorý sa nachádza priamo na čelnom skle, tesne nad palubnou doskou. Šoféra neustále informuje o rýchlosti, prevodovom stupni a smere jazdy. A to všetko v HD rozlíšení.

Výhodou tohto displeja je aj to, že pomocou ďalšej funkcie dokáže rozpoznať dopravné značky a prispôsobovať im rýchlosť jazdy.

Samozrejme, 10-palcová dotyková obrazovka s informačno-zábavným systémom Touch Pro je v tomto vozidle štandardom. Súčasťou zariadenia je satelitná navigácia, Bluetooth pripojenie alebo možnosť duálneho rozdelenia obrazovky.

Funkcia vodičom poslúži tak, že popri navigácii môžu využívať ďalšie aplikácie.

No a napokon nesmieme zabudnúť ani na špičkový zvukový systém od firmy Meridian. Či už si pustíte hudbu, podcast alebo film, zo všetkých strán sa budú ozývať tie najčistejšie tóny.

V základnej výbave máte systém s 11 reproduktormi o sile 380 wattov a v nadštandardnej je to 18 reproduktorov so silou 825 wattov.

Istota na každom povrchu

Už prvý model F-PACE z roku 2017 výrobca ponúkal s pohonom na všetkých štyroch kolesách. Nejde teda o žiadnu novinku. No pochopiteľne, nie každé luxusné auto túto funkcionalitu má.

Preto ak si chcete dopriať extra výkonný automobil a zároveň si potrpíte na luxus, poobzerajte sa po tomto vozidle. Napríklad s motorom V8 a 550 konskými silami si užijete zážitok ako v pravom športovom aute (model F-PACE SVR).

S 3-litrovým motorom o sile 380 koní to bude menej športový, no rovnako sebaistý výkon. Samozrejme, aj tento model má pohon na všetkých štyroch kolesách, vďaka čomu vám dodá istotu na hocijakom povrchu.

Bez obáv môžete jazdiť v blatistom teréne, po vode, snehu alebo štrku. Toto auto vydrží naozaj čokoľvek.

Šikovné príslušenstvo

O tom, že F-PACE je nielen luxusným, ale skutočne spoľahlivým autom, svedčí jeho príslušenstvo. Za príplatok 749 eur si môžete zaobstarať ťažné zariadenie. Vďaka kontrolnému systému máte istotu úplnej bezpečnosti aj počas ťahania.

Tento asistenčný systém totižto automaticky predvída nebezpečné situácie a prispôsobuje im rýchlosť vozidla.

No a keďže už aj F-PACE v základnej výbave potiahne minimálne 2 400 kilogramov, môžete si zaň zapojiť menší obytný karavan.

Ak pravidelne prevážate bicykle, určite si na ne zaobstarajte špeciálny nosič. Ten môžete upevniť buď na strechu auta, alebo dozadu na ťažné zariadenie.

Milovníkom lyžovania zas odporúčame strešný box, ktorý sa hodí ako na lyže či snowboard, tak aj na bežnú batožinu.

O praktických výhodách tohto auta sa presvedčíte sami pri zostavovaní vlastného modelu. Alebo si pozrite naše skladové vozidlá F-PACE, ktoré ponúkame s možnosťou okamžitého odberu a s cenovým zvýhodnením až do výšky 18 %.

Vyberte si model a kontaktujte našich predajcov, ktorí vám radi prispôsobia cenu vozidla F-PACE na mieru. Alebo sa príďte o tejto špeciálnej cenovej akcii informovať do najmodernejšieho showroomu Jaguar na Slovensku, ktorý nájdete na Rožňavskej 30 v Bratislave.