Nový Jaguar E-PACE:
V kontrastnom dizajne a s novými technológiami

Jeden z najobľúbenejších modelov značky Jaguar E-PACE prichádza so športovou verziou R-Dynamic Black Edition.


Jaguar predstavil faceliftovanú verziu kompaktného SUV Jaguar E-PACE len nedávno, no do jeho športového radu R-Dynamic už stihol pribudnúť atraktívny balík dizajnových prvkov Black Edition.

Zmien sa však nedočkali len exteriérové časti. Už v základnej výbave nová verzia R-Dynamic Black Edition ponúka pokročilú konektivitu.


V hlavnej úlohe čierne detaily

Nová verzia E-PACE, podľa slov značky, prináša dynamickejší a sofistikovanejší vzhľad, ktorý zvýrazňuje vizuálny charakter zmodernizovaného SUV.

Balík kompaktnému Jaguaru napríklad pridáva spätné zrkadlá v lesklej čiernej farbe Gloss Black. V rovnakom odtieni dizajnéri sfarbili tiež predný nárazník či hlavnú aj spodnú mriežku chladiča.

Vyhotovenie Gloss Black nájdete aj v zadnej časti na mriežke okolo koncoviek výfukov, bočných stĺpikoch a tiež na bočnom znaku charakteristického skákajúceho jaguara.

V základe športovej verzie E-PACE nájdete tiež zatmavené zadné sklá. Navyše si budete môcť dopriať výhľad cez panoramatickú strechu, rovnako v tmavom vyhotovení.

Napriek veľkému množstvu čiernych detailov v exteriéri si R-Dynamic Black Edition udržuje dokonalý farebný kontrast, a to vďaka úplne novému lakovaniu Ostuni White.

Popri špeciálnej bielej metalíze však stále máte možnosť výberu z kompletnej palety farieb, napríklad aj ďalším novým variantom odtieňa Bluefire.


Okrem verzie Black Edition Jaguar ponúka E-PACE aj vo farbe Bluefire


Radi necháte vyniknúť športový charakter vozidla nielen pod kapotou, ale aj zvonka? Tak to vás popri čierno-bielom lakovaní isto potešia brzdové strmene vo výraznom červenom lakovaní.

Tie nájdete pod 19-palcovými diskami v matnosivej farbe Satin Grey dodávaných v štandarde.


Konektivita novej úrovne


Okrem zvýrazneného exteriéru Jaguaru E-PACE sa v základnej výbave „čiernej edície” dočkal zmien aj jeho interiér.

Hlavným vylepšením je zaoblený a plne integrovaný 11,4-palcový dotykový displej infotainmentu Pivi Pro. Klasická verzia má túto obrazovku len za príplatok.

Štandardom zostáva 12,3-palcová interaktívna obrazovka prístrojového štítu s pokročilým grafickým vykreslením a možnosťou konfigurácie jednotlivých funkcií systémov modelu E-PACE.

Spolu s novou obrazovkou príde športová edícia aj s bezdrátovým pripojením Android Auto a Apple CarPlay, bezdrátovým nabíjaním smartfónov a po novom aj automatickou aktualizáciou systému infotainmentu SOTA. To všetko takisto v základnej výbave.


V základnej verzii Black Edition nájdete 11,4-palcový zaoblený displej s automatickou aktualizáciou infotainmentu Pivi Pro


Nielen, že nový Jaguar E-PACE R-Dynamic Black Edition vyzerá krajšie a ponúka pokročilú možnosť konektivity, ale tiež umožňuje vodičom konfigurovať agresívnejšiu odozvu plynového pedálu a prevodovky.

Športovú jazdu si tiež lepšie užijete s voliteľnou možnosťou nastavenia tuhosti riadenia a podvozka. A vyhrať sa môžete aj so zjednodušeným nastavením sedadiel a vyladením audiosystému Meridian.

A čo motorizácia? Tá zostáva rovnaká ako pri ostatných verziách Jaguaru E-PACE.

Vrcholom dieselovej ponuky je dvojlitrový mild-hybridný štvorvalec s automatickou prevodovkou a výkonom 204 koní.


V základnej verzii Black Edition nájdete 11,4-palcový zaoblený displej s automatickou aktualizáciou infotainmentu Pivi ProBohatší výber, ktorý sa výborne hodí športovému charakteru nového E-PACE, ponúkajú benzínové motory s výkonom od 200 do 300 konských síl.

Najvýkonnejší a zároveň najúspornejší variant však predstavuje kombinovaný plug-in hybridný motor.

1,5-litrový benzínový trojvalec s výkonom 200 koní dopĺňa 109-koňový elektromotor, vďaka ktorému najnovší E-PACE dosiahne z 0-100 km/h za 6,1 sekundy a priemernú spotrebu 2 litre na 100 kilometrov.

Chceli by ste si najnovší Jaguar E-PACE otestovať na vlastnej koži? Neváhajte a dohodnite si testovaciu jazdu v prémiovom showroome T.O.P. AUTO PREMIUM na Rožňavskej 30.

Okrem toho, všetky naše skladové vozidlá Jaguar nájdete aj na našej webstránke.