ŠPECIÁL PRE MAJITEĽOV ÁUT JAGUAR: VIETE, ČO O VÁS HOVORÍ VAŠE AUTO?

1. Nasledujete pokrok

Na počiatku luxusných vozidiel Jaguar stála výroba postranných vozíkov pre motocykle. Až neskôr pod touto značkou vznikli automobily, ktoré sa od tých ostatných odlišovali okrem výzoru aj výkonom.

Hneď prvý športiak značky Jaguar s označením XK120 a maximálnou rýchlosťou 120 míľ za hodinu (193 km/h) patril v 50. rokoch 20. storočia medzi najrýchlejšie vozidlá na svete.

O 40 rokov neskôr sa pripomenuli, keď svetu predstavili ďalší revolučný model Jaguar XJ220 – v tej dobe najrýchlejšie športové auto na svete, ktoré dokázalo jazdiť až 340-kilometrovou rýchlosťou.

Vďaka tomu sa z britskej automobilky stala značka, ktorej hodnoty sa spájajú s výkonom, luxusom a pokrokovými inováciami. Dôkazom toho je napríklad Jaguar XF – najvyspelejší sedan s odľahčenou hliníkovou platformou.

Tá je základom prepracovanej aerodynamickej konštrukcie a spolu s moderným multimediálnym systémom InControl potvrdzuje, že XF nasleduje hodnoty, na ktorých si Jaguar zakladá už dlhé desaťročia.

2. Oceňujete moderné technológie

Pri vozidlách Jaguar sa nemusíte rozhodovať, či dáte prednosť štýlovej elegancii alebo užitočnosti. Platí to pre vozidlá E-Pace, F-Pace a rovnako aj XE, s ktorými môžete jazdiť bezpečne vďaka výborným asistenčným technológiám.

Na praktický batožinový priestor sa nezabudlo ani pri takom elegantnom modeli, akým je Jaguar XF Sportbrake. Vďaka inovatívnemu dizajnu máte k dispozícii 565 litrov bez úpravy polohy zadných sedadiel. Po ich sklopení sa vaše možnosti prepravy batožiny rozšíria až na 1675 litrov.

S pokrokovým parkovacím asistentom z technologickej dielne Jaguar zvládnete bezpečne parkovať aj tam, kde by ste inak parkovacie miesto hľadali ďalej. V čom tkvie jeho výnimočnosť?

Senzor najprv nasníma priestor a vyhodnotí, či sa doň váš Jaguar zmestí. Ak áno, vaše auto navedie na parkovacie miesto kolmo alebo pozdĺžne a vašou jedinou úlohou bude obsluhovať plynový a brzdový pedál. Rovnaká technológia vám pomôže aj pri vyparkovaní.

Už chápete, prečo sú majitelia vozidiel Jaguar považovaní za moderných ľudí?


3. Ste zodpovedný

Vozidlá Jaguar vybavené novým typom motorov Ingenium sú charakteristické svojím výkonom aj úspornosťou. Práve tie zabezpečili modelu XF popredné umiestnenie vo svojej triede.

Veď nevšimnúť si štvorlitrovú spotrebu a úroveň emisií 104 g/km sa len tak nedá. Tieto výsledky sú dôkazom, že človeku, ktorý si vyberie Jaguar, nie je ľahostajné životné prostredie a ani jeho trvalo udržateľný rozvoj.

Hospodárnosť zážihových motorov je výsledkom ich odľahčenej konštrukcie a množstva ložísk s minimálnym trením.

Vodiči so vznetovým motorom zasa ušetria vďaka funkcii ŠTART/STOP a rekuperačnému dobíjaniu batérie. Ide o inteligentnú technológiu, ktorá využíva kinetickú energiu na dobíjanie akumulátora.


4. Ste aktívny

Šoférovať Jaguar znamená žiť aktívny životný štýl, pretože športovo ladený exteriér prebúdza k životu nielen samotné vozidlo, ale aj jeho majiteľa.

Silueta elegantného vozidla XF Sedan vychádza zo športového modelu F-Type, takže agilný charakter nechýba ani modelom, ktoré nie sú primárne stavané na pretekársku trať.

To, že nemáte radi nudu, o vás napovie aj F-Pace či E-Pace – typické rodinné SUV do mesta, ktoré sa však v prípade potreby dokáže adaptovať aj na ideálneho spoločníka na dovolenku či rodinný výlet.


5. Potrpíte si na detailoch

Uvedomujete si význam dôkladného dizajnového riešenia, a preto ste si zvolili značku, ktorá zdieľa vaše hodnoty. Čo konkrétne máme na mysli?

Napríklad tvary predných svetlometov modelu XF, ktoré dôkladne lícujú s karosériou aj bočnými prieduchmi. To všetko v záujme minimálneho odporu a ideálnej aerodynamiky.

Precíznu prácu s dôrazom na detail však nájdete aj priamo za volantom. Dôkazom toho je pulzujúce štartovacie tlačidlo, ktorého 72-cyklová frekvencia symbolizuje pulz oddychujúceho jaguára.

Príďte sa o ďalších detailoch vozidiel Jaguar presvedčiť osobne. Objednajte sa na testovaciu jazdu a svoj vybraný model nemusíte iba obdivovať v showroome, ale si ho aj reálne vyskúšať.